top of page

WALKA NADAL TRWA!

W Międzynarodowym Dniu Kobiet, Industrial Workers of the World IWW Poland potwierdza nasze zobowiązanie wobec Kobiet z naszych społeczności: do walki z patriarchatem i do świętowania potężnej pracy Kobiet na przestrzeni historii.


Demo-manifestacja poparcia 8 marca 2023 dla dr Marii Kubisy ze Szczecina.


Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet dzień walki klasowej, w którym stajemy zjednoczeni przeciwko uprzedzeniom, niesprawiedliwości i nierówności, członkowie IWW Poland Szczecin byli obecni w zeszłym tygodniu na kilku demonstracjach. Manifestacja solidarności dla dr Marii Kubisy i wszystkich tych, którzy padli ofiarą tego reżimu.

Jakiś czas temu CBA "zaaresztowało" całą dokumentację medyczną pacjentek ginekolożki, dr Marii Kubisy, sięgającą roku 1996. Na kartach znajdują się między innymi: informacje o ciążach, porodach, poronieniach, leczeniu niepłodności, przebytych chorobach i wielu dolegliwościach kobiet. Bo ginekologia to nie tylko ciąże i porody, a wiele innych schorzeń kobiecych, z którymi okazję miał zapoznać się szczeciński prokurator wraz z nazwiskami konkretnych pacjentek. Dokumentacja była "przetrzymywana" przez 2 miesiące, aby aparat reżimowy mógł znaleźć to, czego szukał. Nie znalazł. W tym czasie pacjentki dr Kubisy były pozbawione opieki, co naraziło je na utratę zdrowia, a może i życia, bowiem prokurator również "zaaresztował" telefon i komputer. Czego zatem szukał prokurator, co było ważniejsze od zdrowia i życia obywatelek - pacjentek dr Kubisy?

"Nie pozwolę, by mnie szkalowano. Nie pozwolę się oczerniać" - mówi dr Kubisa. "Odkąd trybunał Julii Przyłębskiej [tj. 22 października 2020 r.] ogłosił wyrok nakazujący kobietom rodzenie martwych płodów, przestałam w Polsce prowadzić ciąże. Musiałabym powiedzieć kobiecie, że nie mogę jej pomóc."
Nakreśliła, jak była nękana przez prokuraturę, CBA i policję. Napisała, jak od trzech lat pod jej domem odbywało się "polowanie na czarownice". Dla jej bezpieczeństwa lekarka zainstalowała kamerę na swoim domu.

Gdy reżim ją krzywdzi, my stoimy przy niej!
Dr Maria Kubisa zawsze była po stronie wszystkich swoich pacjentek. Dla niej pacjentki trans- czy queer są traktowane z pełnym szacunkiem, profesjonalizmem i empatią.

Nie zgadzamy się, aby jakiś prokurator miał dostęp do naszych prywatnych danych!
Nie zgadzamy się na to, w jaki sposób polski obóz władzy, służby im podległe, placówki medyczne, kościół i system "prawny" traktują kobiety.
Nie zgadzamy się na "rejestr ciąż"!
Nie zgadzamy się, by czekać, aż płód umrze w łonie kobiety, co ją zabije!
Nie zgadzamy się być zmuszane do rodzenia martwych lub niezdolnych do samodzielnego życia istot!
My body, my choice!

Dr Kubisa, ze łzami w oczach, podziękowała każdej osobie, która przyszła na demonstrację poparcia dla niej i jej niezłomności.


Prawa do aborcji to prawa pracownicze!




Manifa przemaszerowała ulicami Szczecina 11 marca 2023.


11 marca pod hasłem "Macierzyństwo to wybór" ulicami Szczecina, po prawie 10-letniej przerwie, przeszła Manifa. Był to wyraz sprzeciwu wobec łamania praw kobiet przez rządzących w Polsce. W tym kraju bowiem istnieje najbardziej restrykcyjne w Europie zakaz aborcji, co często kończy się śmiercią kobiety. Demonstrujący wyrażali swoje żądania dotyczące finansowania metody in vitro, legalizacji par jednopłowych, likwidacji luki płacowej dla kobiet, nie zmuszania kobiet do macierzyństwa i szacunku.
Prawo kobiet do samostwanowienia o swoim ciele i życiu jest w Polsce notorycznie ograniczane i łamane. 22 października 2020 r. drastycznie zaostrzono prawo do aborcji, co spowodowało lawinę strajków i demonstji. Zgodnie z obowiązującym przepisem jedną z przesłanek do aborcji są wady letalne płodu. W praktyce jednak odmówiono wielu kobietom usunięcia ciąży z tego powodu. Niektóre umarły, inne wykonały aborcję poza granicami Polski. Jednocześnie rozwinęła się kobieca sieć pomocowa dla kobiet, które nie chcą lub nie mogą mieć dzieci - Aborcyjny Dream Team, Aborcja Bez Granic, etc.

Polki są wojowniczkami, a my je w tym wspieramy!


Jesteśmy zobowiązani do solidarności z tymi Kobietami i do walki u ich boku. W 2023 roku, kiedy ten rodzaj nienawiści staje się coraz bardziej namacalny, Wobblies będą nadal przeciwstawiać się jej w naszej pracy i na naszych ulicach. Kiedy prawa Kobiet są łamane, będziemy się przeciwstawiać i walczyć.



Źródło Zdjęcia : Prywatne i Wyborcza Szczecin

24 wyświetlenia

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page