top of page

Solidarność z pracownikami Anytime na Cyprze!

- Zwolnieni przez szefów za organizowanie związków zawodowych!

Dzielimy się następującym oświadczeniem IWW Cyprus, wzywającym do akcji solidarnościowej z naszymi kolegami z pracy w Anytime na Cyprze, którzy zostali zwolnieni za zbiorowe organizowanie się w jawnym akcie prób rozwiązania związków zawodowych przez szefów Anytime.

Administracja Regionalna IWW Walia, Irlandia, Szkocja i Anglia, w tym IWW Grecja i wszystkie inne zrzeszone oddziały IWW w Europie solidaryzują się z pracownikami Anytime!

___________________________________________________________________________________

Koledzy pracownicy potrzebujemy Waszej pomocy! W czwartek 9/3 Koleżanka Pracownik została zwolniona bez wypowiedzenia z firmy ubezpieczeniowej, w której pracowała jako trener telefoniczny. Powody zwolnienia podawane przez firmę są różne, od jawnych kłamstw po działania, które mieszczą się w konstytucyjnych i prawnych prawach każdego pracownika do zrzeszania się w związki zawodowe.

Prawdziwym powodem zwolnienia jest fakt, że od ponad roku w call center trwa proces zbiorowej organizacji, a większość pracowników kilka miesięcy temu zapisała się do Pancypryjskiego Związku Zawodowego Pracowników Służb Federacji Pracy (PASEY-PEO). Działania pracowników, w tym ich udział w strajku generalnym o COLA, zmusiły firmę do uznania ich związku i przystąpienia do stołu negocjacyjnego w sprawie układu zbiorowego.

Większość pracowników call center prowadzi od tego dnia bezterminowy strajk, a IWW, oprócz innych działań, opublikował następujący apel o solidarność (gdybyście mogli zastosować się do instrukcji, a nawet podzielić się nim, wiele by to znaczyło):

"Czy jesteś oburzony obojętnością Anytime by Interamerican, czy jesteś zdegustowany sposobem, w jaki ta grecka firma pluje na minimalne prawa pracy i procedury zbiorowe, które mamy na Cyprze? Czujesz potrzebę zadzwonienia do nich, ale call center firmy jest najwyraźniej nieczynne? Chcesz wyrazić swoją solidarność ze strajkiem pracowników call center, ale nie możesz, ponieważ jesteś więźniem swojej własnej rzeczywistości zawodowej (tzn. pracujesz w godzinach, w których odbywają się zgromadzenia strajkowe)?

My IWW mamy dla Ciebie rozwiązanie! Wyślij "Popieram strajk pracowników call center, odwołuję wypowiedzenie przedstawiciela pracowników!" na adres motor@anytimeonline.com.cy, complaint@anytimeonline.com.cy, helpdesk@anytimeonline.com.cy, z Podmiotem "do kierownictwa Anytime".

Teraz możesz wesprzeć strajk z dowolnego miejsca, czy to ciesząc się deszczowym zachodem słońca w zaciszu swojej kanapy, czy też topiąc się w pracy, by wzbogacić swojego szefa!

Solidarność Forever Fellow Workers!"

IWW Cypr
18 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page