top of page

SOLIDARNOŚĆ z okupowaną fabryką BIO.ME w THESSALONÍKI Grecja


Jedyna fabryka w Grecji, która pracuje bez szefa; jedyna fabryka, w której wszyscy są równo opłacani; jedyna fabryka, która została uwolniona przez kapitalistów i oddana społeczeństwu, jest w wielkim niebezpieczeństwie!


Musimy poinformować, że fabryka mydła "Bio.Me" w Thessaloníki, która jest okupowana od 2011 roku, a od 2013 roku jest samozarządzana, jest w wielkim niebezpieczeństwie. Wymiar sprawiedliwości i kapitał potajemnie sprzedały ziemię, na której znajduje się fabryka, firmie z branży funduszy inwestycyjnych.

"My, pracownicy Bio.Me, deklarujemy, że będziemy kontynuować produkcję w fabryce, nawet jeśli państwo i kapitał wyślą za nami specjalne oddziały policji. Będziemy stawiać opór eksmisji. Ponieważ to miejsce jest naszym życiem i ponieważ zawdzięczamy je również wam. Zawdzięczamy je dziesiątkom tysięcy solidarnych ludzi, z którymi zjednoczyliśmy się przez lata. Ponieważ przyszliście do naszej fabryki. Ponieważ uhonorowaliście naszą pracę, kupując produkty Bio.Me. Ponieważ byliście u naszego boku podczas demonstracji. Ponieważ uświetnialiście koncerty i imprezy w okupowanej fabryce. Ponieważ staliście z nami ramię w ramię przeciwko policji.

Jedyna fabryka w Grecji, która pracuje bez szefa; jedyna fabryka, w której wszyscy są równo opłacani; jedyna fabryka, która została wyzwolona od kapitalistów i zwrócona społeczeństwu, jest w poważnym niebezpieczeństwie. A jedynymi, którzy mogą pomóc, jesteście Wy. W ciągu ostatnich dziesięciu lat samorządności podjęliśmy walkę z wszelkiego rodzaju przeciwnikami. Zostaliśmy zaatakowani przez specjalne oddziały policji. Państwowe przedsiębiorstwo energetyczne DEI odcięło dostawy prądu. Wymiar sprawiedliwości dąży do przymusowej sprzedaży naszej fabryki.

Ale stawialiśmy opór i wytrzymywaliśmy ataki. Będziemy robić to samo teraz. Ale bez względu na to, jak bardzo jesteśmy zdeterminowani, naszą prawdziwą siłą jesteście Wy, którzy czytacie te wiersze. Mamy mało czasu na zablokowanie tego, co próbują zrobić. I właśnie to będziemy robić. Każde działanie się liczy: każda dyskusja na Bio.Me, każdy plakat, każde hasło na ścianie, każda motokracja, każdy koncert solowy, każdy marsz protestacyjny, każde małe lub duże zgromadzenie w Grecji i Europie. Każda wypowiedź w mediach. Każdy solidarny adres ze struktur związkowych i każdy podpis. Wszystkie te działania prowadzą do wielkiego przepływu ludzi wychodzących na ulice i protestujących. Prawa kapitału są potężne. Zdeterminowani ludzie mogą je podważyć."

Solidarność z Bio.Me!


Wielka demonstracja w centrum Aten w obronie jedynej w Grecji samozarządzającej się i zregenerowanej fabryki - Bio.Me z Salonik


Baner solidarności od okupowanej społeczności uchodźców z Alexandra Avenue.

Ani kroku w tył!
19 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

ความคิดเห็น


ปิดการแสดงความคิดเห็น
bottom of page