top of page

IWW Polska solidaryzuje się z 6 członkami CNT Gijon skazanymi na karę więzienia.

IWW Polska solidaryzuje się z 6 członkami CNT Gijon skazanymi na karę więzienia. Związkowość nie jest przestępstwem!


Odrzućcie zarzuty: Wzywamy do międzynarodowych akcji solidarnościowych na rzecz 6 syndykalistów skazanych przez państwo hiszpańskie na 3,5 roku pozbawienia wolności!
W czasie przygotowań do madryckiej demonstracji w sobotę 24 września 2022, wystosowano wezwanie do międzynarodowej solidarności na rzecz 6 związkowców z CNT Xixón skazanych na 3,5 roku więzienia.

„Sądy Sprawiedliwości” w państwie hiszpańskim ratyfikowały wyrok, który skazuje sześciu związkowców z CNT w Xixón na kary 3 i pół roku więzienia za ich związkową akcję wsparcia i solidarności z koleżanką z La Cukiernia Suiza, która była nękana przez pracodawcę, który obok dręczenia jej, zatrzymywał część pensji.

Rzecznik Robotników Przemysłowych Świata potępił wyrok jako „celowy atak na organizowanie miejsc pracy przez pracowników”.

„Jesteśmy w okresie nasilających się ataków na pracowników w miejscu pracy, a także w naszych społecznościach przez establishment. Atakują nasze prawa uzyskane przez lata walki. Narzucają nowe przepisy, aby zdusić jakąkolwiek formę oporu pracowników, by chronić swoje zyski i interesy."

„Po raz kolejny sądy państwa hiszpańskiego postanowiły chronić kapitalistów i bezkarnie legalizować korporacyjne nadużycia wobec pracowników. Jest to celowy atak na organizowanie miejsc pracy przez pracowników i karanie związkowców, którzy aktywnie sprzeciwiają się im poprzez bezpośrednie działania przy użyciu prawnie dostępnych im środków."

„To zdanie jest bezpośrednim atakiem na cały ruch robotniczy i dlatego wzywamy rewolucyjnych syndykalistów, radykalnych związkowców i wszystkich, którzy popierają sprawiedliwość społeczną i prawa robotników do uzwiązkowienia, by stanęli po stronie sześciu członków CNT Xixón. Niezwykle ważne jest, abyśmy pomogli w obronie działaczy związków zawodowych, wzywając państwo hiszpańskie do natychmiastowego wycofania zarzutów i wezwania do zaprzestania ataków państwa na ruch robotniczy. Powtarzamy apel, że związki zawodowe nie są przestępstwem!”

Działania są obecnie planowane równolegle z dużą demonstracją solidarności, która ma miejsce w Madrycie w sobotę 24 września 2022 roku.

Prosimy o wysyłanie i udostępnianie wiadomości solidarnościowych i obrazów wszelkich akcji solidarnościowych do @Xixoncnt


43 wyświetlenia

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page