top of page

IV Marsz Równości na Pol'and'Rock Festival

Członkowie Industrial Workers of the World Poland wzięli udział wraz z tysiącami innych osób w największym darmowym festiwalu w Polsce.Miło widzieć, że to wydarzenie - Pol’and’Rock, jest bezpieczną przystanią dla wszystkich.


Jako rewolucyjny związek zawodowy, byliśmy tam, aby wyrazić naszą solidarność ze społecznością LGBTQI+. Społeczność ta wciąż boryka się z ogromem barier; z dyskryminacją i atakami zarówno w miejscu pracy (wszyscy pracownicy powinni być w pełni wspierani i chronieni przed skrajnie prawicowymi rasistami i homofobami/transfobami w swoich miejscach pracy), jak i na ulicach.

Tylko poprzez zjednoczenie się możemy przezwyciężyć takie ataki, czy to przeciwko bigotom, nienawistnikom, faszystom, jak również samemu państwu. Musimy zjednoczyć się w walce z tym opresyjnym rządem i skrajnie prawicową polityką. Ludzie z klasy robotniczej są zbuntowani przeciwko prawicowym, homofobicznym, antytransowym tyranom, którzy mówią im, kogo mają szanować, a kogo się bać, kogo kochać i jak pracować i żyć. Zdajemy sobie sprawę, że dyskryminacja tożsamości seksualnych i płciowych nie może być oddzielona od opresyjnego systemu kapitalistycznego, w ramach którego wszyscy walczymy o przetrwanie.


Motto IWW, jak głosi nasz dzisiejszy sztandar, brzmi “Krzywda jednego jest krzywdą wszystkich”, a to obejmuje każdą i każdego z Was.

24 wyświetlenia

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentarios


Los comentarios se han desactivado.
bottom of page