top of page

II Transgraniczny Marsz Równości Gryfino (PL)-Mescherin (D)

Zaktualizowano: 16 maj 2023

Sezon Marszów Równości w Polsce otworzył 2. Transgraniczny Marsz Równości Gryfino - Mescherin w niedzielę 07.05.2023!
GRYFINO Miasto leżące w Polsce nad Odrą Wschodnią, wschodnią odnogą rzeki Odry, około 20 kilometrów na południe od Szczecina.

Wszystkie restrykcyjne prawa i przepisy gnębiące społeczeństwo zarówno przez kościół, jak i system w Polsce.
Tam, gdzie nasilają się nienawistne ataki i wiece, nasze zjednoczone głosy muszą być głośniejsze. Mówimy "NIE" nienawiści i zastraszaniu! Solidarność pokonuje strach. Dlatego solidaryzujemy się ze wszystkimi naszymi siostrami i braćmi, którzy domagają się teraz sprawiedliwości i równości.

Ruch związkowy wielokrotnie walczył u boku naszych różnych społeczności, gdy inni próbowali je marginalizować. Uznajemy nasze wspólne zmagania jako ludzi pracy i uznajemy, że rolą związkowców jest pokazywanie się, wspieranie i chronienie naszych kolegów przed przemocą i dyskryminacją. Dotknij jednego, dotknij wszystkich!

Uznajemy, że walka o prawa pracownicze jest taka sama jak walka o prawa osób LGBTIQA+, o prawa kobiet, o prawa migrantów. To prawo do wolności od dyskryminacji. To walka z nienawiścią i wspólne stanie na rzecz równości. Nasza różnorodność jest naszą siłą. Szanujemy i dbamy o siebie nawzajem. Przyrzekamy, że będziemy stać naprawdę przy sobie i nigdy nie pozwolimy, by ktokolwiek nas podzielił z powodu tego, skąd pochodzimy, jak wyglądamy, jak jesteśmy zatrudnieni lub kogo wybieramy, by kochać. W naszym związku nie będzie miejsca na seksizm, rasizm, homofobię czy jakąkolwiek inną nienawiść lub zastraszanie, które buduje mury między pracownikami. Będziemy walczyć o szacunek, aż każdy pracownik będzie się liczyć.

Członkowie Industrial Workers of the World Poland wraz z niezliczonymi innymi działaczami na rzecz równości, zwolennikami, członkami rodzin przemaszerowali w II Transgranicznym Marszu Równości z Gryfina (PL) do Mescherin (D) w dniu 07.05.23.


Fotki : Sebastian B.
Edycja : Kamil J.
44 wyświetlenia

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page