top of page

Amazon zamienia magazyny w fortece?


Informacja od Koleżanek i Kolegów ze OZZ Inicjatywa Pracownicza Amazon ( ICL-CIT ):


Nie zrezygnujemy z walki! - Zarobki w Amazonie nie są "konkurencyjne", jak twierdzi firma.

W tym roku w Polsce planowane są dwie podwyżki minimalnej płacy godzinowej i, jeśli zarobki w Amazonie nie wzrosną, to płaca minimalna praktycznie ich dogoni.
A mówimy o jednej z największych i najbogatszych firm na świecie, której założyciel dla zabawy lata w kosmos - mówi Blanka Hasterok, działaczka związku zawodowego "Inicjatywa Pracownicza".


Do końca stycznia związkowcy nie zostali wpuszczeni do magazynów Amazona w Polsce z urną, do której zamierzali zbierać głosy "za" lub "przeciw" akcji strajkowej. Firma twierdzi, że głosowanie trwało zbyt długo i wydaje się "bezcelowe".Aktywiści pracowniczy przypominają, że polskie prawo nie wyznacza żadnych terminów na głosowanie pracowników w sprawie akcji protestacyjnej, a zakłócanie sporu pracowniczego jest przestępstwem.


Amazon wciąż traktuje pracowników z Europy Wschodniej jako tanią siłę roboczą i odmawia zgody na głosowanie w sprawie ewentualnej akcji strajkowej w magazynach.Małgorzata Kulbaczewska-Figat rozmawia z Blanką Hasterok, organizatorką związkową Inicjatywy Pracowniczej.17 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page