top of page

"A kiedy walczysz, wygrywasz za każdym razem. "Christian Smalls

Przeczytaj poniżej, co zostało powiedziane w niedawno opublikowanym wideo na DDN przez przewodniczący związku zawodowego Amazon (w USA).Nie stajesz się milionerem, ponieważ jesteś dobrym człowiekiem. Stajesz się milionerem, ponieważ wykorzystałeś klasę ludzi. Kiedy masz więcej pieniędzy niż 10 000 innych ludzi i kładziesz się spać wygodnie, jesteś socjopatą i niczym innym. Jesteś odrealniony, urodziłeś się ze srebrną łyżeczką w ustach. Oni nigdy nie mieli do czynienia z trudnościami. To nie my. W ostatecznym rozrachunku klasa robotnicza cierpi, ponieważ korporacje wciąż się bogacą i nie oddają pieniędzy swoim pracownikom. Musimy zrozumieć naszą wartość jako ludzi z klasy robotniczej. Wzbogacamy ich dzięki naszej pracy. Jeff Bezos nie przychodzi do magazynu i nie pakuje pudełek. Elon nie przychodzi do swojego magazynu i nie buduje Tesli. A teraz nadszedł czas, aby utrzymać naszą siłę roboczą. Amazon ma świetny sposób na wykorzystanie swojej propagandy, aby sprawić wrażenie, że jest to zabawne, szczęśliwe miejsce pracy, w którym wszyscy się uśmiechają. To ich logo, uśmiech. Cóż, kiedy się to wszystko przeanalizuje, okazuje się, że to warsztat pracy w pocie czoła. To współczesne niewolnictwo. Pracownicy sikają do butelek. Ludzie odnoszą tam obrażenia każdego dnia. Niektórzy umierają. Ci pracownicy są na produkcji w momencie, gdy wchodzą do pracy.


Ilekroć nie pracują, ten czas jest liczony przeciwko nim. System zaprojektowany przez Amazon jest całkowicie oparty na danych, metrykach i liczbach. Obliczają i badają, i upewniają się, że osiągają swoje limity, aby zarobić tyle pieniędzy, ile zarabiają. Zdecydowaliśmy więc, że utworzymy własny, niezależny związek zawodowy pracowników. Zaczęliśmy więc organizować się w kwietniu 2021 roku. Amazonowi się to nie spodobało i nawet wezwał policję, aby mnie aresztowała za przemawianie do moich kolegów z pracy. Ale to mnie nie powstrzymało. Protestowałem obok przystanku autobusowego przez ponad 300 dni. Pierwszego kwietnia 2022 roku staliśmy się pierwszym związkiem zawodowym Amazon w historii Ameryki. Przeciwstawienie się największej korporacji na świecie nie przestraszyło mnie, ponieważ jako pracownik czuję, że to my sprawiamy, że te korporacje stają się tym, czym się stają. Jeff Bezos nie mógłby codziennie wykonywać mojej pracy. Znam tych pracowników, znam tych ludzi. Spędzam z nimi 40, 50, 60 godzin tygodniowo. Uważam ich za moją dalszą rodzinę.

Cóż, uważam, że media społecznościowe były w rzeczywistości bardzo ważnym narzędziem, jeśli chodzi o organizację dla nas. Właściwie Amazonowi się to nie podobało. Wykorzystali nasze filmy TikTok w sądzie, ponieważ czuli, że rezonują z milionami ludzi, ponieważ nasze filmy były tak wirusowe, ujawniając prawdziwe nadużycia tej firmy. Chcę tylko, abyście wiedzieli, że nielegalne jest usuwanie ogłoszeń i tekstów związkowych w pokoju socjalnym (kantyna). Zgodnie z prawem możemy je publikować. Wzmacnianie historii pracowników jest sposobem na zjednoczenie ludzi, ponieważ nie mamy bilionów dolarów, siły rynkowej i propagandy, jaką ma Amazon. Kontrolowanie rynku, kontrolowanie narracji. Sam Jeff Bezos jest właścicielem Washington Post. Musimy więc stworzyć to sami. To, co pracownicy Amazona i inne kampanie, takie jak Starbucks, zrobili w naszym kraju, zapaliło lont, którego już nigdy nie da się odwrócić. Stworzyliśmy kulturę, z którą korporacje muszą teraz negocjować. Docieramy do różnych przestrzeni. Docieramy do młodszego pokolenia. I szczerze mówiąc, sprawiamy, że Unia znów jest na topie. Zawsze wracam do historii i kieruję się w stronę wielkich, od Malcolma X do Martina Luthera Kinga, Césara Cháveza. Jednocześnie jest to bardzo trudne, gdy mówisz o Amazon w XXI wieku, firmie, która ma nieograniczone zasoby i moc.


To jest inny potwór. Zdałem sobie sprawę z historii, którą tworzymy, piszemy ją teraz. Zawsze patrzę na liderów i ich zmagania, ale także pamiętam i przypominam sobie i moim organizatorom, że teraz tworzymy naszą historię dla naszych dzieci i dla następnego pokolenia, które przyjdzie i zastanowi się nad tym. Jako przywódca pracowniczy zdecydowanie zająłem stanowisko. Byłem na pikietach z pielęgniarkami. Byłem na pikietach ze studentami. Kraj naprawdę przeżywa teraz kryzys. Jest wiele przypadków bezdomności. Istnieje wiele kwestii dotyczących niesprawiedliwości społecznej, niesprawiedliwości środowiskowej, praw kobiet, przepisów dotyczących broni, wszystkie te rzeczy są teraz wzmacniane, ponieważ ludzie mają po prostu dość. Jedyną drogą do przyzwoitej jakości życia i klasy średniej jest zrzeszanie się w związkach zawodowych. Pracownicy zrzeszeni w związkach zarabiają około 10-12 tysięcy więcej niż pracownicy niezrzeszeni. Mają świadczenia, bezpieczeństwo zatrudnienia, emeryturę, lepszą opcję urlopu medycznego, bezpłatne studia. Są to rzeczy, których nie otrzymują pracownicy niezrzeszeni. Gęstość związków zawodowych w naszym kraju wynosi mniej niż 10%. Musimy więc zrozumieć, że od dziesięcioleci toczy się wojna przeciwko zorganizowanej pracy i jesteśmy na początku rewolucji, w której musimy to odwrócić.


Staramy się, aby nasze kwestie były związane z pracą. Jeśli mówimy o prawach pracowniczych i kwestiach wewnątrz magazynu, łatwo jest rozmawiać z kimkolwiek, bez względu na to, jaka jest jego ideologia, jakie są jego poglądy polityczne. Mówimy o wskaźnikach obrażeń w Amazon lub o tym, że nie otrzymujemy wystarczających wynagrodzeń. Każdy czuje potrzebę zmiany czegoś w swoim miejscu pracy. Staramy się więc zawsze skupiać na wspólnym budowaniu solidarności poprzez kwestie związane z pracą, a nie na polityce. Jak powiedziałem Lindseyowi Grahamowi, to nie jest sprawa lewicy czy prawicy, to sprawa pracowników. Teraz, gdybym miał przekazać wiadomość dla Jeba Bezosa, byłoby to: dbaj o swoich pracowników. Postępuj właściwie. Chcemy ci podziękować za to, że poleciałeś w kosmos, ponieważ kiedy on tam był, my organizowaliśmy związek zawodowy. Siła kolektywu to prawdziwa siła. Jak udało nam się pokonać firmę wartą bilion dolarów, oni nigdy nie byliby w stanie tego obliczyć. Próbują wydać miliony dolarów na rozwalanie związku, ale nie potrafią obliczyć miłości. Nie potrafią obliczyć solidarności. Nie mogą obliczyć ludzkiego aspektu, który dodaliśmy do naszych wysiłków organizacyjnych.


Troska o siebie nawzajem, bycie dla siebie nawzajem, pokazywanie tym pracownikom, że bez względu na wszystko, będziemy przy tobie, bez względu na to, przez co przechodzisz, to jest relacja, na którą zasługujesz, zaufanie, które jest zbudowane. Korporacje i biznes tego nie rozumieją i nigdy nie zrozumieją. Moje przesłanie do pracowników na całym świecie brzmi: to jest maraton, a nie sprint. Zrozumienie, że ta walka będzie długą bitwą. Nie ma się czego bać, ponieważ robimy to dla naszych dzieci. Robimy to dla lepszego społeczeństwa. Nie mamy bilionów dolarów po tej stronie, ale mamy siłę ludzi. I to, co musimy teraz zrobić, to stworzyć własne media, które wzmocnią nasze wysiłki. Subskrybuj więc Double Down News. Wspieraj ich patrona. To jest dla nas wszystkich. To jest dla ludzi. A kiedy walczysz, wygrywasz za każdym razem.

Władza dla ludzi.


11 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentários


Os comentários foram desativados.
bottom of page